A A
Potrait Image

Маєте зубні протези?

Так що ж являють собою зубні протези?

Причин втрати власних зубів може бути багато. Це може статися через травму, карієс або через ряд інших проблем, пов’язаних зі здоров’ям ротової порожнини. Якщо у Вас виникла проблема втрати зубів, Ваш стоматолог-ортопед, ймовірно, обговорить з Вами можливість використання зубних протезів. Зубні протези – це штучні замінники природних зубів, виготовлені з акрилу та зубопротезної пластмаси, спеціальних видів пластику, рідше - з легких металів. Їхній дизайн майже повністю відтворює справжні зуби.

Якщо Ви зі своїм стоматологом-ортопедом прийняли рішення про те, що зубні протези – це найкращий варіант, то стоматолог спершу проведе огляд ротової порожнини і за його результатами створить модель Ваших щелеп. На основі цієї моделі зубний технік може розпочати процес створення зубних протезів.

Типи зубних протезів

Говорячи про «зубні протези», необхідно згадати про різні їх види. Загалом існує три основні види зубних протезів, відмінності між якими описані нижче. Обговоривши це питання зі стоматологом, Ви краще зрозумієте всі особливості використання зубних протезів. Оскільки стоматолог-ортопед знає Ваші потреби, він порекомендує найоптимальніший для Вас тип зубних протезів.

Повні знімні зубні протези, знімні зубні протези для верхньої та нижньої щелепи

Комплект повних зубних протезів використовують тоді, коли заміни потребують всі природні зуби. Верхні зубні протези заміняють верхній ряд зубів, а нижні – нижній.

Часткові зубні протези

Часткові зубні протези використовують тоді, коли заміни потребують лише декілька природних зубів. Також вони допомагають підтримати ряд решти природних зубів та запобігти їхньому зміщенню. 

Поради з вибору зубних протезів

Після того, як стоматолог-ортопед пояснив Вам, який тип зубних протезів є найоптимальнішим варіантом для саме Вас, дуже важливо розуміти, що ж буде далі.

Видалення зубів та загоєння

Перед проведенням будь-яких процедур з протезами лікар повинен оцінити поточний стан Ваших зубів та обрати найкращий курс лікування. Якщо у Вас залишилися власні зуби, стоматолого-ортопед проконсультує Вас з приводу наступних кроків та можливого видалення зубів. Тривалість процесу загоєння ясен може бути різною; вона суттєво залежить від того, скільки зубів Вам видалили.

Відчуття, пов’язані з адаптацією до зубних протезів

Стоматолог-ортопед обере для Вас протези в залежності від особливостей ротової порожнини. Процес адаптації до зубних протезів може супроводжуватись відчуттям дискомфорту.

Процедура видалення зубів та встановлення зубних протезів може бути неприємною, однак вона є дуже поширеною, її проводять мільйонам пацієнтів щороку. Тому навіть незважаючи на важкі перші дні та необхідність адаптації до зубних протезів, ймовірно, це важливий момент для Вас та крок до позитивних змін завдяки новим зубам.

Image

Зліпок Вашої ротової порожнини

Щоб розпочати процес створення зубних протезів, стоматолог-ортопед зробить попередній зліпок Вашої ротової порожнини. Під час подальших візитів цей зліпок буде коригуватися. Завдяки цьому лікар отримує точну копію Вашої ротової порожнини, на основі якої будуть створені нові зубні протези.

Настав час обрати нові зуби

Сприймайте процес підбору зубних протезів як вибір нового одягу. Ви бажаєте, щоб вони виглядали як природні зуби, однак деякі протези підійдуть Вам краще за інші. Разом зі стоматологом-ортопедом Ви можете обрати, які саме форми, розміри та кольори зубів підходять Вам та виглядають природно. Якщо Вам не подобаються Ваші природні зуби, Ви можете сказати про це стоматологу-ортопеду на цьому етапі.

Рекомендуємо приймати рішення разом з Вашою родиною чи друзями, оскільки інша точка зору часто може бути дійсно корисною. Якщо Ви та Ваш стоматолог-ортопед задоволені виглядом зубів, процес створення зубного протезу може бути завершеним.

Перша примірка

Саме на цьому етапі Ви вперше приміряєте нові зубні протези і носитимете їх аж до свого наступного візиту до стоматолога-ортопеда. Лікар зробить всі потрібні коригування, щоб Ви почували себе максимально комфортно. Вас можуть попросити прийти на додаткові візити, щоб скоригувати зубні протези у разі виникнення відчуття дискомфорту.

Регулярні стоматологічні обстеження

Після того, як Ви отримали Ваші зубні протези, і вони стали частиною Вашого повсякденного життя, потрібно продовжувати регулярно відвідувати стоматолога-ортопеда для перевірки стану здоров’я ротової порожнини.

Стоматолог-ортопед також повинен переконатися, що Ви отримуєте максимальну користь від використання зубних протезів, а також у тому, що вони ідеально підходять Вам.

Що Ви хотіли б дізнатися?

Говорячи про зубні протези, існує багато міфів та історій, тому спробуємо пояснити, що ж насправді відбувається та чого Вам слід очікувати. Чим більше Ви знаєте, тим краще Ви будете підготовлені.

Image

Зрештою, ніхто не знає більше про зубні протези, ніж ті, хто ними користується, тому краще за все поспілкуватися безпосередньо з людьми, які вже мають зубні протези.

 

МІФ

Ви не зможете їсти чи говорити так, як звикли це робити.

ФАКТ

Ця проблема, як правило, гостро постає перед новими користувачами зубних протезів, проте в різних людей ця проблема проявляється по-різному. Однак це не є підставою для занепокоєння чи стресу. Вимовляння деяких слів може потребувати трохи практики після встановлення нових зубних протезів. Також можуть виникнути деякі труднощі при пережовуванні окремих видів продуктів (наприклад, качана кукурудзи), однак з часом Ви звикнете.

МІФ

Зубні протези виготовлені на основі стандартних зліпків.

ФАКТ

Немає двох однакових зубних протезів - кожний комплект різний, оскільки вони імітують Ваші власні зуби. Зубні протези виготовляються на замовлення на основі зліпку щелеп та ротової порожнини, зробленого під час візиту Вашим стоматологом-ортопедом.

МІФ

Зубні протези прослужать Вам вічно.

ФАКТ

Зубні протези досить міцні, однак вони піддаються руйнуванню, адже вони м’якші за природні зуби. Якщо за ними не доглядати належним чином, це може вплинути на їхню функціональність та зовнішній вигляд. Догляд за допомогою спеціальних засобів для очищення зубних протезів допоможе зберегти їх у найкращому вигляді. Використовуючи таблетки для очистки зубних протезів відповідно до інструкцій, зазначених на упаковці, Ви можете зменшити утворення нальоту та зберегти протези чистими та блискучими.

МІФ

Зубні протези змінять Ваш зовнішній вигляд.

ФАКТ

Зубні протези, які добре підігнані, не змінять форму Вашого обличчя,а навпаки, підвищать Вашу впевненість у собі настільки, що Ви зможете демонструвати всім свою нову посмішку. Регулярне відвідування стоматолога після початкової примірки, допоможе Вам забезпечити повне відчуття комфорту.